Klima Montajı

Denizli Klima Kombi Teknik Servisi olarak klimalarınızın bakım ve tamir servislerini gerçekleştirdiğimiz gibi montajlarını ve söküm işlemlerini de gerçekleştirmekteyiz. Klimalarınızın evinize ilk geldiği andan itibaren tüm süreçlerinde sizlere en kaliteli klima montajı hizmeti veren uzman kadromuzla, Denizli genelinde tüm ilçelerde ihtiyacınız olan her an yanınızdayız.

Klimalarınızla ilgili verdiğimiz tüm hizmetlerde Denizli Klima Kombi Teknik Servisi olarak titiz çalışmalarımızı klima montaj ve söküm süreçlerinde de devam ettiriyoruz.

Klimalar hassas elektronik cihazlardır, verimli çalışabilmeleri ve uzun ömürlü olmaları için dikkatli kullanılmaları gerekir. Klima montajı işleminin  nasıl yapıldığı da klimaların düzgün çalışması için kritik öneme sahiptir.

Klima montajı doğru yapıldığı takdirde; klimalar daha düzgün çalışır, daha az enerji tüketir, herhangi bir rahatsızlığa sebep olmaz üstelik oluşabilecek arızaların da önüne geçilmiş olur. Bu sebeple klima montajı yaptırılmadan önce konusunda uzman servisler çağrılmalı ve alınan hizmetin kalitesinden emin olunmalıdır.

Klima Montaj Servisi

Klima montajı yapılırken bu işlemi profesyonel teknisyenlerin yapması gerekir. Denizli Klima Kombi Teknik Servisi olarak klima montajı yapmadan önce, klimaların verimliliğini maksimum seviyeye çıkarmak için tüm değişkenleri göz önünde bulundurmaktayız.

Klimanın kapasitesi, iklimlendirilmesi için konumlanacağı odanın alanı, kaç kişinin bu alanda bulunacağı gibi faktörleri değerlendiririz ve daha sonrasında klimadan maksimum verim alınacağını tespit ettiğimiz noktaya klima montajı işlemini gerçekleştiririz.

Klimaların montajının yapılacağı alan seçilirken dikkat edilmesi gereken konuların başında, mekan içerisindeki diğer elektronik cihazlardan uzak bir konumun bulunmasıdır. Diğer elektronik cihazlara 1 metreden daha yakın yere montaj edilen klimalar diğer cihazların çalışmasını etkileyebilir. Klima montajı yapılırken klimanın iç ve dış ünitelerinin birbirlerine yakınlığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Klimaların iç ve dış üniteleri doğrudan güneş ışığına maruz kalan yerlere monte edilmemelidir. Aynı zamanda çok nemli ortamlara da klima montajı yapılmamalıdır. İç ünitenin mümkün olduğunca duvarın yüksek yerine montajı yapılmalıdır ve sıcak ya da soğuk hava dolaşımına engel olabilecek yerlere monte edilmemelidir.

Oda içerisinde ölü alan diye tabir edilen konumda bulunan klimalar müşterilerimizin hayat kalitelerini arttırmakta yetersiz kalır ve konforlarında bir yükselmeye sebep olmaz. Üstelik alınan verim yeterli gelmediği için daha yüksek ve daha düşük derecelerde çalıştırılır; klima zorlanır arızalanma riski artar üstelik enerji tüketimi de fazlalaşır.

Klima montajı esnasında iç ünitesinin montajı kadar dış ünitesinin de montajı yapılırken dikkatli olunmalıdır. Dış ünitenin iklim koşullarından mümkün olduğunca korunması için korunaklı bölgelere yerleştirilmesi önerilmektedir. Dış üniteler ısı kaynaklarına, buhar ve yanıcı gaz kaynaklarına uzak olmalıdır.

Cihazın monte edildiği yerin cihazın ağırlığına ve titreşimine dayanması kişilerin güvenliği için mutlaka hesaba katılmalıdır. Özellikle cadde üzerindeki mekanlarda bulunan dış ünitelerin düşmesi can ve mal kayıplarına dahi yol açabilir. Klimaların dış ünitelerinin tozlardan da mümkün olduğunca uzak tutulması önerilmektedir, filtrelerine toz girmesi klimanın dış ünitesinin zarar görmesine sebep olabilir.

Denizli Klima Kombi Teknik Servisi uzman teknisyenleri klima montajı yaparlarken belli bir işlem sırasına göre hareket ederler. Tüm servis süreçlerinde olduğu gibi bu hizmetin de kurallı ve standart bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Klima yer değişimi esnasında hizmet standardı ve kalitenin sağlanması için tüm adımlar takip edilmeli ve tüm kontroller gerçekleştirilmelidir.Klima montajı tamamlandıktan sonra klima çalışmadan servis ekibimiz müşterilerimizin yanından ayrılmaz. Klimanın ısıttığını ya da serinlettiğini görene kadar tüm süreçleri yakından takip eder.

Müşterilerimiz, klima montajı hizmeti sonrası da karşılaştıkları herhangi bir sorunda bize ulaşabilirler. Denizli Klima Kombi Teknik Servisi olarak tüm marka ve model klimalar için klima montajı yapmaktayız. Klimaların hangi tipte olduğu servisimiz için sınırlayıcı bir özellik taşımaz.